Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

Vācijas instutionālajiem klientu fondiem dota zaļā gaisma investīcijām kriptovalūtās

Vācijas fondiem institucionālajiem klientiem no 1. jūlija būs iespēja investēt līdz 20% no saviem aktīviem kriptovalūtās. Tas būs iespējams pēc jaunās likumdošanas bāzes spēkā stāšanās, raksta Decrypt.

Eksperti uzskata, ka iniciatīvas realizācija nostiprinās Vācijas kā kriptovalūtu ieguldījumu haba pozīcijas un kļūs par svarīgu atskaites punktu digitālo aktīvu pieņemšanā.

22. aprīlī Bundestāgs apstiprināja attiecīgo likumprojektu. Tas stāsies spēkā pēc Vācijas Federālās padomes apstiprināšanas. Normas attiecas uz slēgtajiem ieguldījumu fondiem institucionālajiem klientiem (Spezialfond) ar ne mazāk kā €10 miljoniem, apdrošināšanas kompānijām un pensiju fondiem.

“Tas ir sasodīti daudz.” Spezialfond šobrīd ir aptuveni €1,2 triljoni ($1,8 triljoni). Kriptovalūtu pirkumi nenotiek vienā stundā, bet runa ir par vislielāko ieguldījumu resursu Vācijā, teica Svens Hildebrants, Distributed Ledger Consulting ģenerāldirektors.

Pēc Hildebranta aprēķiniem, kas bija viens no likuma lobistiem, Spezialfond var investēt kriptovalūtās līdz €350 miljardiem ($422 miljardi). Salīdzinājumam, pašreizējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija ir $2,16 triljoni.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia