Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

Virtuālās realitātes koncepcijas (VR) izveidotājs Džarons Lanjē (Jaron Lanier) pievienojies tiem, kuri dēvē bitkoinu par “piramīdu” un “azartspēli”

Virtuālās realitātes koncepcijas (VR) izveidotājs Džarons Lanjē (Jaron Lanier) pievienojies tiem, kuri dēvē bitkoinu par “piramīdu” un “azartspēli”.
Leksa Frīdmena (Lex Fridman) podkāsta laikā viņš konstatēja acīmredzamu faktu: investori, kuri iegādājās BTC pirmajos gados, nopelnīja vairāk nekā tie, kuri tos iegādājās vēlāk. Tāpēc, viņaprāt, kriptovalūtas izskatās pēc azartspēles.

Pēc zinātnieka, kurš darbojas datu vizualizācijas un biometrijas tehnoloģiju jomā, bitkoins korelē ar azartspēlēm, pamatojoties uz tādu faktoru kā tirgus svārstīgums ( volatilitāte ). Viņš deva mājienu, ka bitkoins, tāpat kā azartspēles, ir liela ekonomika, bet ļoti neproduktīva. Lanjē teica, ka, lai gan viņš ilgi uzstājās par digitālo naudu, Bitkoina parādīšanās neatrisināja šo problēmu.

Būtībā tā ir Ponci shēma. Saskaņā ar kuru agrīnajiem investoriem ir vairāk nekā tiem, kuri ir ieradušies tirgū vēlāk. Un, jo tālāk pa ķēdi, jo vairāk tas atgādina azartspēles dinamiku. Vietā, kur tā arvien vairāk un vairāk ir pakļauta savādiem tīkla efektiem. Pat ja jūs esat vidējs investors bitkoinā, jūs esat pakļauts tirgus svārstībām. Bet visvairāk tas ietekmēs mazos spēlētājus.

Zinātnieka viedoklis ir ļoti līdzīgs The Bitcoin Foundation Latvia viedoklim, tomēr līdzīgas svārstības notiek arī akciju, valūtu tirgos un ar laiku svārstības bitkoina tirgū mazināsies, to veicinās arī dažādu ETF palaišana un nacionālo valstu kriptotirgus regulācija. Bet pagaidām – protams, tie ir Mežonīgie Rietumi, kur “Šerifs” bieži vien ir galvenais pistoļvīrs.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia