Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

Finanšu pasākumu naudas atmazgāšanas novēršanai izstrādes grupa (FATF) ir publicējusi jaunu kriptovalūtas industrijas vadības versiju – mēs to publicējam pirmie Latvijā

Finanšu pasākumu naudas atmazgāšanas novēršanai izstrādes grupa (FATF) ir publicējusi jaunu kriptovalūtas industrijas vadības versiju. Iestāde ir izdevusi pārskatīto un apstrādāto kriptovalūtu rokasgrāmatu, kurā ietverts skaidrojums par to, kas atbilst ieteicamajām FATF prasībām.

Rokasgrāmata pieejama šeit:

Ar veltītu nodaļu DeFi, papildinātā rokasgrāmatā DeFi tiek pielīdzināta virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzējiem (VASP), jo tajās notiek kriptovalūtu apmaiņa, glabāšana un atbilst VASP standartiem. Tas attiecas arī uz pakalpojumiem, kas darbojas uz blokķēdēm, piemēram, decentralizētām programmām (DApps). Tā kā darbība, radītājs, īpašnieks, operatori vai jebkura persona, kas kontrolē vai sniedz pietiekamu ietekmi uz DefiFi mehānismiem, atbilst VASP standartiem.

Tāpēc FATF lūdz regulatorus noteikt protokolu īpašniekiem un operatoriem un nodrošināt atbilstību VASP standartiem: Ministrija brīdina, ka daudzi projekti izmanto vārdu “decentralizēti”, pat ja paliek fiziskā vai juridiskā persona, kuru var saukt pie atbildības.

“Diezgan bieži DefiFi sevi sauc par decentralizētiem, kad tos faktiski vada viens cilvēks ar kontroli vai pietiekamu ietekmi uz procesiem un saskaņā ar likumu tādās darbības ir jāregulē VASP standartiem.”

Rokasgrāmatā teikts, ka neaizvietojamie tokeni (NFT) nav pieskaitāmi kriptovalūtām, bet, ja tie tiek izmantoti tādā veidā, kas atbilst FATF standartiem, tie jāregulē kā kriptovalūta. Iestāde iesaka noteikt, kā regulē NFT, katrā konkrētā gadījumā.

“Daži NFT, kuri pirmajā acu uzmetienā neizskatās pēc kriptovalūtasu, var tikt pakļauti kriptovalūtu definīcijai, ja praksē tie tiks izmantoti maksājumu vai ieguldījumu nolūkos.”

2019.gadā FATF izdeva kriptovalūtu regulēšanas rokasgrāmatu, kurā tā uzlika par pienākumu biržu operatoriem apmainīties ar informāciju par lietotājiem.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia