Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

Francijas banka pabeigusi eksperimentus ar digitālo eiro

Francijas banka ir prezentējusi eksperimentu rezultātus, kuri tika koncentrēti uz pārskaitījumiem ar tokenizētiem vērtspapīriem un starptautiskiem pārskaitījumiem, izmantojot digitālo eiro. Saskaņā ar Francijas Bankas publicēto pārskatu tika veikti deviņi eksperimenti ar digitālo eiro, un septiņi no tiem veiksmīgi pabeigti līdz 2021. gada 8. novembrim.

Regulators veica Centrālās bankas digitālās valūtas testus, izmantojot platformas, kas darbojas uz valsts un privātajām blokķēdēm, kā arī izmantojot dalītā reģistra tehnoloģiju (DLT). Noskaidrots, ka DB digitālā valūta var efektīvi darboties ar dažādām blokķēdēm un sekmēt tokenizēto finanšu tirgu drošu attīstību, saglabājot centrālo banku digitālās valūtas atslēgas lomu tajā.

Francijas banka ir secinājusi, ka vērtspapīru tokenizācija nodrošinās pārredzamu transakciju izsekošanu un paātrinās norēķinus. Turklāt tas vienkāršos strukturālo finansējumu, kā arī ļaus veikt darījumus ar obligācijām ar mazo kapitalizāciju un ārpusbiržas produktiem. DLT un tokenizētie aktīvi var samazināt līdzprodukta risku un samazināt līdzēju skaitu visā procesā.

Turklāt Francijas Banka apgalvo, ka kriptoaktīvu vai steiblkoinu izmantošana norēķiniem tomēr nozīmē normatīvos un finanšu riskus, neraugoties uz starptautisko regulatoru mēģinājumiem kontrolēt kriptogrāfijas industriju.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia