Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

Saskaņā ar pētījumu centra Pew Research Center aptauju 86% ASV pieaugušo iedzīvotāju kaut ko zina par kriptovalūtu, bet 16% amerikāņu tajās iegulda

Saskaņā ar pētījumu centra Pew Research Center aptauju 86% ASV pieaugušo iedzīvotāju kaut ko zina par kriptovalūtu, bet 16% amerikāņu tajās iegulda. Pētnieki no Pew Research Center veica aptauju ASV pilsoņu vidū no 2021.gada 13. līdz 19. septembrim. Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 86% cilvēku teica, ka ir dzirdējuši par kriptovalūtu, 24% ir labi pazīstami, 16% respondentu investē kriptoaktīvos un tirgo tos, bet 13% aptaujas dalībnieku nezina, kas tas ir. 2015. gadā pētnieciskais centrs veica aptauju par bitkoinu ASV pilsoņu vidū. Tolaik par to zināja 48% aptaujāto, un tikai 1% cilvēku jebkad bija pirkuši Bitcoin.

Aptauja pieejama šeit: https://www.pewresearch.org/fact-tank/2021/11/11/16-of-americans-say-they-have-ever-invested-in-traded-or-used-cryptocurrency/

Noskaidrots, ka īpaša interese par digitālajiem aktīviem ir vecumā no 18 līdz 29 gadiem (43%). Trīs no desmit amerikāņiem šajā vecumā tirgo Bitcoin, Ethereum un citus kriptovalūtas. Turklāt digitālos aktīvus izmanto daudz vairāk vīriešu nekā sieviešu (22% pret 10%). Analītiķi arī secināja, ka jo lielāks cilvēku vecums, jo mazāka varbūtība, ka viņš izmantos kriptovalūtu. Amerikāņu izpratne par kriptoaktīviem ir atkarīga no viņu etniskās piederības un ienākumiem. Piemēram, 43% Āzijas izcelsmes amerikāņu ir daudz zināšanu par kriptovalūtu, salīdzinot ar ASV pilsoņiem no Latīņamerikas (29%). Amerikāņi ar augstām algām (31%) labi izprot kriptovalūtās, savukārt cilvēku procentuālā vērtība ar vidēju un zemāku ienākumu līmeni, kas apzinās kriptovalūtu, ir 25% un 21% attiecīgi.

Saskaņā ar nesenu analītiskās kompānijas YouGov aptauju 27% amerikāņu piekrīt bitkoina legalizācijai – tā izmantošanai kā maksāšanas līdzekli.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia