Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

SVF kārtējo reizi brīdināja, ka Bitcoin ir pārāk daudz sistēmisku risku, lai to atzītu par likumīgu maksāšanas līdzekli, kā to izdarīja Salvadora

SVF kārtējo reizi brīdināja, ka Bitcoin ir pārāk daudz sistēmisku risku, lai to atzītu par likumīgu maksāšanas līdzekli, kā to izdarīja Salvadora.

Atskaite pieejama šeit: https://www.imf.org/en/News/Articles/2021/11/22/mcs-el-salvador-staff-concluding-statement-of-the-2021-article-iv-mission

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārskatā tiek uzsvērts, ka kriptovalūtas un digitālās maksājumu sistēmas kā Chivo maks ļauj veikt maksājumus Salvadorā efektīvāk, paplašināt finanšu pakalpojumus un veicināt ekonomikas izaugsmi. Tomēr, sakarā ar bitkoina augstu svārstību iespēju, “BTC atzīšana par likumīgu maksāšanas līdzekli ir nozīmīgs risks patērētājiem un finanšu stabilitātei”. Turklāt bitkoina izmantošana noved pie jaunu budžeta saistību rašanās. “No šiem riskiem izriet, ka bitkoins nav jāizmanto kā maksāšanas līdzeklis.”

SVF iesaka sašaurināt likuma darbības jomu par bitkoina pieņemšanu un mudina pastiprināt jaunas maksājumu ekosistēmas regulēšanu un uzraudzību. “Chivo” ir jāapņemas pilnībā aizsargāt lietotāju līdzekļus gan ASV dolāros, gan bitkonos,” atzīmēts pārskatā. SVF analītiķi uzsver, ka Salvadoras valdībai ir jāvirza maksimālie centieni nodrošināt patērētāju aizsardzību, normu piemērošanu naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novēršanai. Ir rekomendācijas arī bankām – konservatīvas likviditātes prasības un kapitāla nodrošināšana, strādājot ar Bitcoin.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia