Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings
Viss par populārākajām kriptovalūtām – notikumi, prognozes, kriptovalūtu kursi, treidings

Bitkoins galīgi nav decentralizēta sistēma – 0.01% bitkoinu īpašnieku kontrolē 27% bitkoinus

Tas, kas jau bija saprotams, nu nācis gaismā.

Amerikas nekomerciālā organizācija “Nacionālais ekonomisko pētījumu birojs” informējis, ka tikai 0.01% bitkoinu īpašnieku kontrolē 27% no visiem iegūtajiem BTC. Pēc pētnieku datiem, uz 10 000 visbagātākajiem pirmās kriptovalūtas kriptomaku īpašniekiem glabājas 5 miljoni BTC. Tas ir 27 procenti no visiem 18,9 miljoniem šajā brīdī iegūtajiem bitkoiniem. Antuanete Schoar (Antoinette Schoar) un Igors Čapajevs, kas ir šī pētījuma autori gribēja parādīt, ka bitkoins nav tik decentralizēts, kā to sniedz izstrādātāji un entuziasti.

Jāsaprot, ka nekas nav ideāls, arī Austrijas ekonomiskā skola ar darbību Latvijas krīzē 2008.gadā ir totāli izgāzusies. Cilvēkiem jādomā pašiem, ar savām galvām, nevis jāklausa katram bitkoina trakajam ar lāzeracīm, kurš Twitter dzen visas muļķības par decentralizētu pasauli, fiat naudas galu un citas muļķības. Pasaule kopš laika gala ir darbojusies kā centralizēts organisms ar saviem karaļiem, ķēniņiem un valdībām. Un pavisam cita lieta, – kāpēc tā nav pareiza un godīga, bet ne jau bitkoins mainīs pasauli, bet vienīgi paši cilvēki.

Tā kā saglabājam skaidru prātu un nedodam mūsu alkatībai apmiglot spriestspēju!

Pilns pētījums pieejams šeit: https://www.wsj.com/articles/bitcoins-one-percent-controls-lions-share-of-the-cryptocurrencys-wealth-11639996204

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia