Treidings

     

   Viens no veidiem kā ātri pazaudēt savu naudu ir bez priekšzināšanām sākt nodarboties ar kriptovalūtu treidingu, atverot kontu kādā biržā. Kāpēc? Biržu tirdzniecībā šobrīd aktīvi tiek izmantota tā saucamā algolizētā tirdzniecība, kad cilvēka vietā to veic programmas vai robotizētas sistēmas. Volstrītas milži iegulda milzīgas summas mākslīgā intelekta attīstīšanā un algoritmisko programmu pilnveidošanā, kuras vienas sekundes laikā var pieņemt neaptveramu lēmumu skaitu.
       Tehnoloģiju attīstība šajā jomā ir ievērojama, un limits šai sacensībai varētu būt vien gaismas ātrums. Financial Times izceļ Edinburgas Universitātes pētnieku teikto, ka 2011. gadā varētu būt bijušas nepieciešamas aptuveni piecas mikrosekundes (piecas miljonās sekundes daļas), lai algoritmu programma apstrādātu informāciju un veiktu darījumu. Savukārt šobrīd lietas notiekot jau aptuveni 60 reizes ātrāk, kas nozīmējot, ka darījums tiekot realizēts 84 nanosekundēs (miljardajās daļās no sekundes), liecina biržas Eurex dati. Salīdzinājumam – gaisma vienas nanosekundes laikā uz priekšu pārvietojas 30 centimetrus. Financial Times atzīmē, ka mūsdienās tādējādi finanšu tirgus dalībniemus sāk ierobežot tikai fizikas likumi.
       Informācija tiek pārvietota pa kabeļiem, un to var arī darīt pa gaisu (ar radioviļņu palīdzību). Ļoti svarīgi ir tas, kā un kur attiecīgie kabeļi un sakaru torņi ir uzstādīti. Šis apstāklis var nozīmēt, ka tiek iegūtas vai zaudētas peļņai izšķirīgās nanosekundes, ko savukārt, iespējams, nezaudē konkurenti. Zināmas priekšrocības ir Londonai, ja salīdzina ar kontinentālās Eiropas pilsētām, jo no Londonas uz Ņujorku informāciju var nosūtīt nedaudz ātrāk.
      Tas viss neattiecas uz ilgtermiņu ieguldījumu stratēģijām, kuras praktizē kriptovalūtu hedžfondi, jo lēmumus par ieguldījumiem pieņem izejot no katras kompānijas, kas stāv aiz kriptovalūtas, izmantotās tehnoloģijas, tās ietekmi uz kopējo finansu vai biznesa vides infrastruktūru, komandas kas tehnoloģiju izstrādā un plānotās atdeves no izgudrojuma ilgākā laika posmā.
      Piemēram, attēlā var redzēt vairākas pielietotās kriptovalūtu riska fondu investēšanas stratēģijas:

     Mēs ieteiktu sākt ērkšķaino investora ceļu ar leģendārā Volstrītas investora Pītera Linča grāmatu “Pītera Linča metode” izlasīšanu. Grāmata uzrakstīta vienkāršā un saprotamā valodā, ar humoru atklāj daudzas investēšanas stratēģijas un veidu kā tiek pieņemti lēmumi lielās investīciju kompānijās, kā arī liek aizdomāties par iespējām, kuras paveras mazajam investoram.

© 2019 The Bitcoin Foundation Latvia